ارسال
1

مقایسه پکیج بوتان و پکیج ایران رادیاتور

چکیده

سوالاتی از قبیل اینکه چه پکیجی بخریم و اینکه کدامیک پر فروش ترین پکیج، در بازار می باشد ؟ پس با ما باشید.امروزه، برندهای پکیج ایران رادیاتور و بوتان، در میان تولید کنندگان داخل کشور، جزء پرفروش ترین برندها هستند و رقابت های زیادی در فروش پکیج میان این دو رقیب قدیمی وجود دارد

1400/3/5
90 بازديد

سوالاتی از قبیل اینکه چه پکیجی بخریم و اینکه کدامیک پر فروش ترین پکیج، در بازار می باشد ؟ پس با ما باشید.
امروزه، برندهای پکیج ایران رادیاتور و بوتان، در میان تولید کنندگان داخل کشور، جزء پرفروش ترین برندها هستند و رقابت های زیادی در فروش پکیج میان این دو رقیب قدیمی وجود دارد.
اشنایی بهتر این دو برند
برای اشنایی بیشتر با این دو شرکت در این مقاله سابقه ای از این دو شرکت بزرگ را ، در اختیار شما عزیزان قرار میدهیمشرکت بوتان در سال 1367، اولین آبگرمکن دیواری گازی در ایران را به چرخه تولید وارد کرد و در سال 1372 اولین پکیج دیواری خود را وارد بازار محصولات گرمایشی در ایران کرد.
پس این شرکت بوتان در زمینه ساخت و تولید پکیج قدمت و سابقه بیشتری دارد و این سابقه برای مشتریان اعتمادساز است.

شرکت ایران رادیاتور در ابتدا شروع کار خود را با تولید و ساخت رادیاتور شوفاژ آغاز کرد و به مرور به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان وسایل گرمایشی در ایران تبدیل شد و توانست تولیدات خود را با بهترین کیفیت به بالا برده و به تولید پکیج و مشعل و … بپردازد. 
 پکیج ایران رادیاتور یکی از برند های مطرح در ایران می باشد . و در حال حاضر ایران رادیاتور از بزرگترین تولیدکنندگان پکیج در ایران می باشد و نام پرآوازه ای در صنعت ایران دارد.


تفاوت پکیج ایران رادیاتور با بوتان


در ابتدا ما مقایسه ای میان پکیج های ایران رادیاتور و بوتان انجام میدهیم تا با خصوصیات و ویژگی ها و نحوه عملکردپکیج به خوبی اشنا شوید و با توجه به این خصوصیات پکیج مناسب مورد نظرتان را انتخاب کنید .
و همچنین در این مقاله در مورد تکنولوژی های به کار رفته در پکیج ، ارائه می دهیم سپس به مقایسه دو برند مشهور می پردازیم ، پس در ابتدا باید ببینیم بهترین پکیج از نظر خصوصیات کدام پکیج است.

 

پکیج ایران رادیاتور یا بوتان


برای مقایسه پکیج ایران رادیاتور و بوتان ابتدا باید، شناخت درستی از ویژگی های پکیج داشته باشیم تا بتوانیم تشخیص دهیم پکیج بوتان بهتراست یا ایران رادیاتور.
خصوصیات اصلی پکیج
1-     ظرفیت حرارتی پکیج
2-     فن دار یا بدون فن بودن
3-     تک مبدل یا دو مبدله بودن پکیج
گرچه خصوصیات مهم دیگری نیز وجود دارد که باعث تمایز مدل های تولیدی و اختلاف قیمت آن ها با یکدیگر می باشد ولی این سه مورد از مهم ترین خصوصیات پکیج می باشد که به توضیحات هر کدام می پردازیم

ظرفیت حرارتی پکیج
یکی از مواردی که در قیمت پکیج اثر دارد، ظرفیت پکیج است که هر اندازه ظرفیت پکیج بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر میرود.
پکیج ها در ظرفیت های مختلفی تولید می شوند با توجه به متراژ منزل و میزان آب گرم مصرفی، تا مشتری مدل مورد نیاز خود را انتخاب کند.
برای انتخاب بهتر مدل مورد نظر خود می توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.
 برای آپارتمان های تا متراژ 120 متر مربع معمولا از پکیج های با ظرفیت 24 هزار کیلوکالری استفاده می کنند.
پکیج با ظرفیت 22 هزار می توان تا متراژ 110 متر مربع استفاده نمود. و بیشترین مورد مصرف در پکیج ها مربوط به ظرفیت های 24 هزار و 22 هزار می باشد.
برای متراژهای بالاتر از 120 متر مربع تا متراژ 180 متر از پکیج با ظرفیت 28 هزار استفاده می شود و برای متراژ بالاتر از 180 متر و کمتر از 270 متر از پکیج با ظرفیت 35 هزار استفاده میشود.
پکیج فن دار یا بدون فن
در گذشته تمام پکیج ها از جمله پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان  از نوع بدون فن بودن و با گذشت زمان و تکنولوژی، پکیج هایی تولید شدند و به بازار آمدند که مجهز به فن جهت تخلیه اجباری دود و گازهای تولیدی پکیج به بیرون میباشند. این فن ها باعث افزایش ایمنی و کارکرد مطلوب تر و بهتر پکیج ها می شود .

نکات مهم در مورد فن پکیج
البته این نکته ضروری است که وجود فن در پکیج، باعث ایجاد صدای اضافه می شود.
صدای پکیج ها معمولا به دو دلیل ایجاد میشود 
1-    صدای مشعل: 
صدای تولید شده به دلیل کارکرد مشعل دستگاه، در همه ی دستگاه ها وجود دارد ولی بستگی به کیفیت کارخانه تولیدکننده و سرویس به موقع پکیج، میزان این صدا در پکیج ها متفاوت است.
2-    صدای فن: 
این صدا که به دلیل کارکرد فن دستگاه،که در موقع تخلیه گازهای تولیدی ایجاد میشود، تنها در پکیج های فن دار وجود دارد که البته بستگی به کیفیت دستگاه ساخته شده ، میزان صدای آن متفاوت است.